West Gaming
Добредојдовте на West Gaming Форумот.

Регистрирајте се за да ја видите целата содржина на форумот.


West Team 
HomeCalendarFAQSearchRegisterLog in

Share | 
 

 Правила на форумот!

Go down 
AuthorMessage
webmaster
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 14
Join date : 2010-11-05
Location : Скопје

PostSubject: Правила на форумот!   Fri Nov 05, 2010 8:12 pm

Секое правило мора да биде испочитувано, во спротивно следи соодветна казна.

Забрането е:

- Секаков вид на рекламирање: рекламирање на друг форум, сајт, сервер и се останато без дозвола од администраторот на www.west-gaming.tk
- Spam, flood, непотребно натрупување на постови (освен во делот на форумот каде што тоа е дозволено - SPAM, Offtopic area)
- Навреди од верска, национална, политичка, навивачка и друга побуда
- Инцирање на теми и постови кои се надвор од темата, доколку тоа се случи истите ќе бидат преместени/изменети/избришани
- Cодржина со која се нарушуваат авторски права како и xxx содржина (илегален софтвер, линкови за нелегален download, кракови, key генератори, порнографија и сл.)
- Пред да отворите нова тема разгледајте малку по претходните страни да не е веќе отворена таква тема. Одвојте си малку време за да го запознаете подобро форумот. Можеби ќе налетате на постари и многу интересни теми кои чекаат на вашите постови и мислења.

Со почит West Team.
Back to top Go down
http://west-gaming.co.cc
 
Правила на форумот!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
West Gaming :: Генерално :: Правила на форумот-
Jump to:  

Powered by » West Team © 2010